Komeetat/2 "Tähdistö"
Joukkue osallistuu kaudella 2019 Keski-Suomen piirin 6-divisioonaan. Seuran uusi kotikenttä Comets Park Kotalammella tulee olemaan pääasiallinen ottelu- ja harjoittelupaikka. Joukkue harjoittelee ja pelaa 2-3 kertaa viikossa ympäri vuoden. Talvella harjoittelemme koulun liikuntasalissa ja Vehkahallissa.
Valmennusosaaminen ja harjoituspaikat ovat joukkueella varmasti huipputasoa Keski-Suomessa. Komeettojen tavoitteena on kehittää joukkueen pelaajia ympärivuotisella tavoitteellisella toiminnalla ja harjoituksissa on säännöllisesti aina joku valmentaja vastaamassa tapahtumasta.
Uudet pelaajat
Joukkueeseen otetaan mukaan uusia pelaajia, jotka omaavat pelaajataustaa ja haluavat sitoutua tavoitteelliseen toimintaan.
Jos olet kiinnostunut tulemaan komeettojen joukkueeseen, niin ota yhteys joukkueenjohtajaan tai valmentajiin. Voit olla mukana aluksi 1-2 viikkoa tutustumassa joukkueeseen vapaasti
Komeetat M/2-joukkue vierasepelissä Kinnulan Muholassa kesällä 2018.
Joukkueenjohtaja
Risto Ruuskanenpuh. 044 345 5223
risto.ruuskanen(at)komeetat.fi
Pelaajavalmentajat
Matti Silvennoinen
puh. 040 731 3672matti.silvennoinen(at)komeetat.fi
Miso Heinäaho